O biegu.

BIEG „PRZEPĘDZIĆ RAKA”"

II EDYCJA BEGU PRZEPĘDZIC RAKA - zapraszamy do wspólnego biegania 14 października 2017 r. po Polu Mokotowskim. Pobiegniemy tak jak dwa lata temu dystans 5 km pod hasłem "Przepędzić raka". Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą być z nami tego dnia i oddać trochę swoich sił i energii dla popularyzowania wiedzy o dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie.

Bieg jest jak najbardziej w duchu sportowym Marii Skłodowskiej-Curie, która bardzo dobrze i dużo pływała, jeździła na nartach, chodziła po górach i jeździła na wycieczki rowerowe. Dbała również o kondycję fizyczną swoich córek.

Imprezę objęli Honorowym Patronatem Burmistrz Urzędu Dzielnicy Ochota Pani Katarzyna Łęgiewicz oraz Dyrektor Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Prof. dr hab. n. med. Jan Walewski.

W bieżącym roku przypada kilka rocznic związanych z osobą Marii Skłodowskiej-Curie. Najważniejsze z nich to 150. lecie urodzin uczonej oraz 85. lecie otwarcia Instytutu Radowego przy ul. Wawelskiej w Warszawie. Działające tam od 22 lat Towarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie organizuje wiele imprez i spotkań przypominających

10 czerwca br. Towarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym Iskra Warszawa organizuje bieg po Polu Mokotowskim.

Oto plan imprezy:

  • 09.00 – rozpoczęcie, przywitanie wszystkich obecnych zawodników
  • 09.30 – rozgrzewka dla uczestników biegu
  • 10.00 – rozpoczęcie biegu wyznaczoną trasą
  • 11.00 – zakończenie biegu
  • 11.15 – rozdanie nagród dla najlepszych zawodniczek I zawodników

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Proszę się zarejestrować na tej stronie lub przed rozpoczęciem biegu na miejscu w biurze biegu.

Dystans Biegu - 5km

W pakiecie startowym: koszulka techniczna, numer startowy z 4 agrafkami i materiały reklamowe sponsorów


Pamiątkowe medale biegu dla wszystkich uczestników biegu, dla trzech pierwszych zawodników posrebrzane medale Towarzystwa Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie oraz puchary Burmistrza Ochoty

O nas

Towarzystwo powstało w r. 1994 z inicjatywy prof. Andrzeja Kułakowskiego, ówczesnego Dyrektora centrum Onkologii -Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie i nieżyjącego już inż. Michała Hłasko - członka Rady francuskiego towarzystwa "Association Curie et Joliot-Curie" oraz grupy osób związanych z Centrum Onkologii.

Sieci

Biuro biegu

TOWARZYSTWO MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE
W HOŁDZIE,

WARSZAWA
UL. WAWELSKA 15